8. Altın Örümcek Ödül Töreni Turkcell Kuruçeşme Arena’da Gerçekleştirildi. 2009 yılının En İyi Web Sitesi Özel Ödülü ile Vadeli İşlem ve Opsiyon Borsası’nın oldu.
En İyi Erişilebilir Web Sitesi Özel Ödülü’nü ile Hsbc Bank kazandı. Ödül töreninde ayrıca 15 web tasarım ajansı ve interaktif ajans “Ajans Başarı Ödülü” aldı.

Türkiye’nin ilk ve tek bağımsız web ödülleri organizasyonu 8. Altın Örümcek Web Ödülleri’nde toplam 33 kategoride ödüller dağıtıldı. 2009 yılının en iyi web siteleri ve internet teknolojileri alanındaki projeleri ödüllendirildi. Törende Türk Hava Yolları www.thy.com web sitesi ile En İyi Kurumsal Web Sitesi kategorisinde ödül alırken, Efes Pilsen www.efespilsen.com.tr, Üretim–Sanayi kategorisinde ödüle layık görüldü. TTNet ise www.ttnet.com.tr web sitesi ile Telekomünikasyon kategorisinde ödül aldı.

İnternet dünyası ve bilişim sektörünün önemli isimlerini bir araya getiren coşkulu gecenin sunuculuğunu Yosi Mizrahi yaptı. Ünlü Siteleri kategorisinde Altın Örümcek Ödülü’nü www.yalinonline.com ile Yalın alırken, Nil Karaibrahimgil gecenin sonunda verdiği konserle törene katılanlara müzik ziyafeti yaşattı.

8. Altın Örümcek Web Ödülleri’nde toplam 4500 başvuru değerlendirmeye alındı. 52 kişiden oluşan ve bilişim, medya ve iş dünyasının önde gelen isimlerinin yer aldığı jüri üyeleri ön eleme, grup elemeleri ve final değerlendirmeleri olmak üzere üç aşamalı eleme sürecini gerçekleştirdiler. Başvurular toplam 10 değerlendirme kriteri baz alınarak değerlendirildi. Bu kriterler; tasarım, navigasyon, içerik, teknoloji, etkileşim, pazarlama, yaratıcılık/yenilik, gizlilik politikası/ bilgi güvenliği, genel deneyim/kullanılabilirlik, görme engellilere uygunluk olarak belirlendi.

DorukNet Pazarlama Müdürü Aslı Cem Avcılar, yaklaşık sekiz ay süren büyük bir maratonun tamamlandığını belirterek yarışmaya olan katılımın internet sektörünün Türkiye’de ulaştığı boyutun bir aynası olduğuna dikkat çekti. Altın Örümcek kapsamında jüri üyelerinin değerlendirmelerinin yanı sıra halk oylaması uygulamasının da yapıldığını belirtti.

Aslı Cem Avcılar, halk Oylaması ile internet kullanıcılarının da organizasyona katılımının teşvik edildiğini ve beğenilerini duyurabilecekleri bir platform yaratıldığını söyledi. Bu sene halk oylamasında 15 bin oy ile rekor kırıldığını söyledi.

8. Altın Örümcek Web Ödülleri ile ilgili tüm detaylara web sitesinden ulaşabilirsiniz.Bir cevap yazın

css.php