Logo Tasarım

Firmanızın logosu, firmanızın kimliğini göstermenin en kısa yollarından biridir. Logo firmanızın bilinirliğini ve hatırlanabilirliğinizi önemli ölçüde arttırmak, müşterileriniz ile aranızdaki bağı güçlendirmek ve firma kimliğini tam anlamıyla ortaya koyabilmek için olmazsa olmaz değerlerden biridir.

logo nedir?

Logo en sade haliyle bir işletmeyi diğer işletmelerden ayıran markayı, harf, simge (görsel veya çizim) veya her ikisinin birden kullanıldığı özgün çizimlere denir. Ürün ve markaların hızla artması ile, bu markaların diğer markalardan ayrışması önemli olmaya başladı. Bu ayrım için sadece marka ismi yeterli gelmediği için, görsel olarak da bu ayrımın sağlanması gerekliliği logo tasarımını önemli hale getirdi.

Örneğin; Apple şirketinden bahsedildiğinde, yarısı ısırılmış bir elmayı gözümüzün önünde canlandırırız. Ferrari denince aklımıza şaha kalkmış bir at figürü gelir. Bu listeyi biraz düşünürseniz uzatmak mümkün. Bir logo tasarımı basit fakat özel ve birkaç sefer gören birinin aklına kazınacak türde olmalıdır. Bir logo, hem kartvizite basılacak kadar küçültüldüğünde, hem de bir bina ya da çatısı üzerine konulacak reklam panosunda duracak kadar büyütüldüğünde güzel görünecek nitelikte olmalıdır.

Profesyonel olarak tasarımı yapılmış bir logo, sektörde yer alan diğer rakip firmalar aranızdaki kalite farkını ortaya çıkarır ve müşterilerinizin sizi seçmesini sağlar. Bu noktada sizlerle yapacağımız karşılıklı görüşmeler doğrultusunda firmanızın geçmişini, kimliğini ve müşteri anlayışınızı yansıtan logo tasarımı işlemine başlanır.

size nasıl yardımcı olabiliriz?

Hayal ettiğiniz projeyi kodlamak için bizimle iletişime geçin.

Profesyonel logo tasarımı hazırlatmak için lütfen bizimle iletişime geçin..

css.php